Toyota Zielona Góra

50-latek zabarykadował się w mieszkaniu. Chciał wyskoczyć z balkonu. Wiemy dlaczego (FILM)

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 12 marca, nocą w bloku przy ul. Konicza w Zielonej Górze. Policja została wezwana na interwencję. Chodziło o mężczyznę, który miał wszcząć awanturę i znęcał się nad konkubiną. Kiedy policja wyprowadzała agresywnego 50-latka ten zawołał psa. Amastaf rzucił się na kobietę z psem. Policjanci ruszyli jej na ratunek, a 50-latek uciekł i zabarykadował się w mieszkaniu. Interweniowali antyterroryści.

O zdarzeniu pierwszy napisał portal poscigi.pl. Patrol zielonogórskiej policji został wezwany na interwencję. W mieszkaniu bloku przy ul. Konicza doszło do awantury domowej. Mężczyzna znęcał się nad konkubiną. Policjanci postanowili wyprowadzić z mieszkania agresywnego 50-latka.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kiedy z mężczyzną byli już na klatce schodowej ten zawołał swojego psa. Amstaf wybiegł z mieszkania, rzucił się na przechodzącą kobietę z psem, która była na klatce schodowej. – Policjanci widząc poważne zagrożenia dla kobiety natychmiast ruszyli jej na pomoc – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Policjanci odciągali agresywnego amstafa od kobiety i jej psa. 50-latek nie odwołał swojego zwierzęcia tylko wykorzystał moment i uciekł do mieszkania na 3. piętrze. Tam zabarykadował się. – Zagroził, że jak policjanci podejdą pod drzwi mieszkania to wyskoczy z balkonu – mówi podinsp. Stanisławska.

Na  miejsce akcji przyjechały wozy straży pożarnej, karetka pogotowia ratunkowego i policyjny negocjator. Rozmowy z mężczyzną nie przynosiły skutku. Co jakiś czas stawał na balkonie grożąc skokiem. – Na miejsce zostali wezwani policyjni antyterroryści – mówi podinsp. Stanisławska. Ich akcja została bardzo dokładnie zaplanowana.

Antyterroryści zabezpieczyli okna mieszkania i balkon zjeżdżając na linach. W tym czasie inna grupa szybko weszła do mieszkania 50-latka przez zabarykadowane drzwi. Mężczyzna został obezwładniony i umieszczony w policyjnej celi.

Grożą mu surowe konsekwencje prawne. Odpowie za narażenie na utratę życia lub zdrowia kobiety, którą na jego komendę zaatakował pies.  Odpowie również za znęcanie się nad konkubiną.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl