Bandzior zaatakował gazem ekspedientkę lokalu z automatami do gier (FILM)

Kryminalni z gubińskiego komisariatu zatrzymali 32-latka, sprawcę rozboju. Z ustaleń policji wynika, że zamaskowany bandyta w Gubinie zaatakował gazem ekspedientkę lokalu z automatami do gier i ukradł torebkę. W środku były telefon, dokumenty i ponad 4 tys. zł. 32-latek został aresztowany.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 6 marca, w Gubinie. Do lokalu z automatami do gier wszedł zamaskowany mężczyzna. Zaatakował ekspedientkę pryskając jej w twarz gazem. Bandyta zabrał torebkę i uciekł. W środku były dokumenty, telefon i ponad 4 tys. zł. Na miejsce rozboju wezwano policję.

Sprawą zajęli się kryminalni gubińskiego komisariatu. Bardzo szybko wytypowali sprawcę napadu. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Gubina. – Podczas rozmowy z policjantami, 32-latek przyznał się do dokonania czynu – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji. Usłyszał zarzut rozboju oraz kradzieży i ukrycia dokumentów. Policjanci odzyskali rzeczy ekspedientki. Zabezpieczyli na poczet naprawienia szkody ponad 2,6 tys. zł.

Krośnieńska prokuratura rejonowy wystąpiła do sądu z wnioskiem o areszt 32-latka. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował bandytę. Grozi mu teraz kara do nawet 2 lat więzienia.