Agresywny pasażer rzucił się w pociągu na konduktora

Niebezpieczny incydent w pociągu relacji Warszawa Wschodnia-Frankfurt Oder. Agresywny pasażer zaatakował konduktora. Głową uderzył pokrzywdzonego w twarz i uszkodził mu okulary. Powodem był brak ważnego biletu na przejazd. 33-latek w najbliższym czasie będzie się tłumaczyć przed sądem.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 11 maja. Dyżurny komendy policji w Świebodzinie powiadomił telefonicznie dyżurnego Posterunku Straży Ochrony Kolei w Zbąszynku o potrzebie interwencji patrolu SOK wobec agresywnego podróżnego, który uderzył konduktora w pociągu relacji Warszawa Wschodnia – Frankfurt Oder. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy SOK.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po przybyciu pociągu na stację Zbąszynek funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali sprawcę pobicia konduktora.

Jak się okazało, powodem agresji 33-latka był brak ważnego biletu na przejazd oraz dokumentów tożsamości. – Uderzył głową 33-latka w twarz, powodując u niego otarcia oraz niszcząc mu okulary – mówi Artur Wołoszyn, inspektor SOK.

Agresor trafił w ręce policjantów ze Świebodzina, a konduktor kontynuował dalszą jazdę. Pociąg relacji Warszawa Wschodnia – Frankfurt Oder miła pięciominutowe opóźnienie. Za pobicie funkcjonariusza publicznego kara do 3 lat więzienia.