Toyota Zielona Góra

Akcja „Prędkość” zielonogórskiej policji. Aż 93 mandaty w jeden dzień

W środę, 27 kwietnia, zielonogórska drogówka prowadziła działania „Prędkość”. W jeden dzień skontrolowanych zostało aż 122 kierowców. Policjanci mandatami ukarali 111 kierujących. Jeden kierowca stracił prawo jazdy.

Zielonogórska drogówka pojawiła się na rożnych ulicach miasta oraz na terenie powiatu zielonogórskiego. Akcja była skierowana na prędkość

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Podczas całych działań policjanci skontrolowali 122 kierowców. Po manaty sięgnęli 111 razy. – 93 mandaty zostały wypisane właśnie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości – mówi st. asp. Mariusz Wąsowicz, zastępca naczelnika zielonogórskiej drogówki. Jeden z kierowców stanie przed sądem. Policjanci przygotowali wniosek o jego ukaranie.

Na al. Zjednoczenia wpadł kierowca, który jechał z prędkością 101 km/h, czyli o 51 km za szybko. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został również ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. zł, a na jego konto trafiły punkty karne.

– Działania będą kontynuowane ponieważ widać, że przekraczanie prędkości to cały czas problem. To właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków – mówi st. asp. Wąsowicz.

Od początku 2022 r. lubuska policja ujawniła ponad 15,5 tys. kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości. To jest niemal 60 proc. wszystkich wykroczeń popełnianych na drogach.

Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy nawet w terenie zabudowanym potrafią poruszać się z prędkościami przekraczającymi 100 km/h. Od początku 2022 r. lubuscy policjanci ujawnili takich kierowców aż 260. Wszyscy stracili prawo jazdy na trzy miesiące i dostali wysokie mandaty lub stanęli przed sądem.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi