Archiwum X. Morderca wpadł po 19 latach. Wtedy udusił 65-latkę (FILM)

Kryminalni z archiwum X katowickiej komendy wojewódzkiej, zatrzymali mężczyznę, odpowiedzialnego za zbrodnię popełnioną w 2000 r. Śledczy wyjaśnili sprawę zabójstwa kobiety, do którego doszło wtedy w jednym z mieszkań w Bytomiu. 48-letni mężczyzna, decyzją sądu, trafił do aresztu. Grozi mu dożywotnie więzienie.

W 2000 r. do dyżurnego bytomskiej policji wpłynęła informacja o znalezieniu ciała 65-letniej kobiety w należącym do niej mieszkaniu. Sekcja zwłok wykazała, że kobieta została uduszona. Wykonane na miejscu zdarzenia czynności i prowadzone postępowanie nie pozwoliły policjantom wtedy ustalić i zatrzymać sprawcy tej zbrodni. Sprawa została umorzona, ale śledczy o niej nie zapomnieli.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po latach do zagadki morderstwa wrócili kryminalni ze śląskiego Archiwum X. Skrupulatnie przeanalizowali akta umorzonego postępowania. Śledczy podjęli współpracę z policjantami z Laboratorium Kryminalistycznego w Katowicach, którzy wykorzystując nowoczesne metody badań, ponowne poddali analizie zabezpieczony w 2000 r. materiał dowodowy.

Wykonane czynności naprowadziły kryminalnych na trop 47-letniego mieszkańca jednej z podgliwickich miejscowości. Dalsze ustalenia prowadzone przez śląskich śledczych pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny oraz przedstawienie mu zarzutu. 48-latek został doprowadzony do katowickiej prokuratury okręgowej, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa, za co może mu grozić nawet dożywotnie więzienie. Decyzją sądu, na wniosek śledczych, mężczyzna trafił do aresztu.