Toyota Zielona Góra

Archiwum X. Morderca wpadł po 19 latach. Wtedy udusił 65-latkę (FILM)

Kryminalni z archiwum X katowickiej komendy wojewódzkiej, zatrzymali mężczyznę, odpowiedzialnego za zbrodnię popełnioną w 2000 r. Śledczy wyjaśnili sprawę zabójstwa kobiety, do którego doszło wtedy w jednym z mieszkań w Bytomiu. 48-letni mężczyzna, decyzją sądu, trafił do aresztu. Grozi mu dożywotnie więzienie.

W 2000 r. do dyżurnego bytomskiej policji wpłynęła informacja o znalezieniu ciała 65-letniej kobiety w należącym do niej mieszkaniu. Sekcja zwłok wykazała, że kobieta została uduszona. Wykonane na miejscu zdarzenia czynności i prowadzone postępowanie nie pozwoliły policjantom wtedy ustalić i zatrzymać sprawcy tej zbrodni. Sprawa została umorzona, ale śledczy o niej nie zapomnieli.

Po latach do zagadki morderstwa wrócili kryminalni ze śląskiego Archiwum X. Skrupulatnie przeanalizowali akta umorzonego postępowania. Śledczy podjęli współpracę z policjantami z Laboratorium Kryminalistycznego w Katowicach, którzy wykorzystując nowoczesne metody badań, ponowne poddali analizie zabezpieczony w 2000 r. materiał dowodowy.

Wykonane czynności naprowadziły kryminalnych na trop 47-letniego mieszkańca jednej z podgliwickich miejscowości. Dalsze ustalenia prowadzone przez śląskich śledczych pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny oraz przedstawienie mu zarzutu. 48-latek został doprowadzony do katowickiej prokuratury okręgowej, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa, za co może mu grozić nawet dożywotnie więzienie. Decyzją sądu, na wniosek śledczych, mężczyzna trafił do aresztu.

Toyota Zielona Góra