Aż 92 osoby zginęły w wypadkach na lubuskich drogach w 2019 r.

Niestety w minionym roku w wypadkach na lubuskich drogach zginęło aż o 13 osób więcej niż w 2018 r. Przyczyna tragedii od lat jest taka sama. To nadmierna prędkość i jej niedostosowanie do warunków na drodze.

W 2019 r. na lubuskich drogach doszło do 660 wypadków. Zginęły 92 osoby, a 775 zostało rannych. W 2018 r. doszło do 663 wypadków, ale zginęło niej, bo 79 osób, rannych zostało 800 osób. Przyczyną tragedii niezmiennie od lat pozostaje nadmierna prędkość i je niedostosowanie do warunków na drogach.

Lubuska policja prowadzi wiele różnych akcji, których celem jest eliminowanie piratów drogowych. Działa grupa speed lubuskie policji, która skutecznie wyłapuje i rozlicza tych, którzy jeżdżą za szybko. Lubuscy policjanci systematycznie zatrzymują prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. – Przygotowujemy szczegółową analizę miejsc wypadków, dni w jakich do nich dochodzi i nawet godzin. Wszystko po to, żeby policjanci mogli jak najskuteczniej przeciwdziałać tragediom na drogach – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Zostań kierowcą bolta
Zostań kierowcą bolta