Kierowca pędził i stracił prawo jazdy, a pasażer trafił do więzienia

Policjanci ze słubickiej drogówki zatrzymali trzech kierowców, którzy stracili prawo jazdy na trzy miesiące. Wpadł też pasażer, który ma do odsiadki wyrok 1,5 roku więzienia.

W miniony weekend, policjanci słubickiej drogówki kontrolowali prędkości kierowców na jednej z dróg. Pierwszy kierujący został zatrzymany w nocy z 11 na 12 stycznia parę minut po północy. Policjant namierzył volvo jadące z bardzo dużą prędkością. Miernik wskazał, że kierowca osobówki na ograniczeniu prędkości do 60 km/h miał 113 km/h. Policjant zatrzymał pojazd do kontroli drogowej.

Kierowcą był 36-letni mężczyzna, który mieszkaniec powiatu słubickiego. Kolejni kierujący zostali zatrzymani w niedzielę, 12 stycznia, z samego rana. Pędzili z prędkością 102 km/h i 103 km/h na ograniczeniu do 50 km/h. Kierowcy to 30 latek i 36 lat – W związku z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali wszystkim kierującym prawo jazdy na trzy miesiące – mówi mł. asp. Ewa Murmyło ze słubickiej policji. Kierowcy dostali też mandaty  wysokości po 500 zł i po 10 punktów karnych.

To nie koniec. Podczas kontroli okazało się, że w jednym z samochodów podróżuje 40-letni pasażer, który jest poszukiwany listem gończym. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Zgodnie z nakazem sądu ma do odbycia karę 1,5 roku więzienia.

Toyota Zielona Góra