Bandycki rabunek. Ofiara skopana do nieprzytomności

Policjanci z Lubska zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 36 lat, którzy brutalnie napadli na swoją ofiarę. Skopali mężczyznę do nieprzytomności i okradli. Sąd na wniosek prokuratury aresztował obu mężczyzn. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy 6 maja br. w centrum Lubska. Dyżurny dostał zgłoszenie o leżącym na chodniku mężczyźnie. Okazało się, że został pobity przez nieznanych sprawców.

Na miejscu policjanci ustalili, że nieznani mężczyźni napadli na ofiarę i uderzali oraz kopali pokrzywdzonego, aż do utraty przez niego przytomności. Nieprzytomnego mężczyznę okradli. Zabrali mu saszetkę z dokumentami i zegarek. Z nadgarstka zdjęli drugi zegarek i uciekli. Niedaleko wyrzucili pustą saszetkę i dokumenty.

Śledczy z Lubska szybko ustalili sprawców napadu. W dniach 9 i 10 maja br. zatrzymali obu sprawców brutalnego rabunku. To mężczyźni w wieku 32 i 27 lat. Zrabowane rzeczy policjanci znaleźli w jednym z lombardów. Jeden z zegarków sprawca oddał do naprawy do zakładu zegarmistrzowskiego.

Zatrzymani są też podejrzani o dokonanie kradzieży z włamaniem do samochodu, z którego zabrali antenę oraz cb radio. Do zdarzenia tego doszło tej samej nocy.

W piątek, 11 maja, żarski sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował obu mężczyzn tymczasowo na trzy miesiące. Obu grozi kara do 12 lat więzienia.