Będzie dużo kontroli prędkości i trzeźwości. Rusza duża majówkowa akcja lubuskiej policji

Lubuska policja rozpoczyna akcje związaną z majówką. Wzmożone patrole drogówki będą widoczne na głównych drogach oraz na pozostałych trasach regionu lubuskiego.

Policjanci wyposażeni w alkomaty i testery narkotykowe będą sprawdzać kontrolować kierowców. – W tym aspekcie nie będzie tolerancji dla osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę, będąc pod działaniem alkoholu czy środków psychoaktywnych – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Jednocześnie policja przypomina, o możliwości sprawdzenia trzeźwości o każdej porze w komendach i komisariatach policji w regionie.

Policjanci z drogówki będą zwracać uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w specjalnych fotelikach.

Kontrolowana będzie prędkość z jaką jeżdżą kierowcy. – To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, dlatego na ten problem policjanci będą zwracać szczególną uwagę – zaznacza podinsp. Maludy. Na te i inne wykroczenia drogowe, wpływające na nasze bezpieczeństwo mundurowi będą reagować natychmiastowo i stanowczo.

W ubiegłym roku podczas majówki doszło do 7 wypadków, w których rannych zostało 8 osób, ale nikt na szczęście nie zginął.

W 2020 r. były tylko 3 wypadki w majówki i tez tylko trzy osoby ranne.

W 2019 r. podczas majówki doszło do 7 wypadków, w których zginęły 3 osoba, a 8 zostało rannych.

Toyota Zielona Góra