Toyota Zielona Góra

Bezduszne opiekunki pod pozorem opieki nad seniorką wprowadzały w życie okrutny plan

Dwie kobiety w wieku 58 lat oraz 65 lat opiekowały się znacznie starszą seniorką. To był tylko przykrywka.  W rzeczywistości ukradły staruszce 50 tys. zł. Wpadły w banku kiedy chciały wypłacić z konta seniorki 240 tys. zł.

Dwie kobiety w wieku 58 lat oraz 65 lat od pewnego czasu opiekowały się starszą panią. To wtedy zorientowały się, że staruszka ma na koncie bankowym spore oszczędności. Opiekunki postanowiły ukraść pieniądze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Najpierw ukradły kobiecie 50 tys. zł. Potem zaplanowały kradzież jej wszystkich oszczędności. Wiedziały, że kobieta ma na koncie jeszcze 240 tys. zł.

Wykorzystały wiek seniorki i fakt, że nie zdawała sobie sprawy z tego, co podpisuje, Podsunęły jej do podpisania notarialne pełnomocnictwo do konta. Za pomocą tego dokumentu planowały w banku wypłacić pieniądze z konta mieszkanki Poznania.

W dniu 19 lipca złodziejki poszły do banku. Tam na zaskoczone kobiety czekali policjanci. Obie zostały zatrzymane w banku zanim zdążyły wypłacić 240 tys. zł z konta seniorki.

Sprawa zajmują się policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KWP w Poznaniu, przy współpracy z funkcjonariuszami z komisariatu Poznań Grunwald.

W trakcie prowadzonych przez policjantów czynności potwierdzono, że złodziejki ukradły seniorce ponad 50 tys. zł.

Kobiety usłyszały zarzut usiłowania oszustwa dotyczącego mienia znacznej wartości oraz wyłudzenia i posługiwania się poświadczeniem nieprawdy. Grożą im za to kary po 10 lat więzienia. Decyzją prokuratora złodziejki zostały objęte policyjnym dozorem. 

Toyota Zielona Góra