Samochody.pl - poscigi.pl

Brutalny napad na sklep rowery w Szprotawie. Było dwóch sprawców

Do sklepu w Szprotawa weszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich rzucił się na sprzedawcę i zaczął bić pięściami. Drugi w tym czasie zabrał z kasy 2 tys. zł. Sprawcy zostali już zatrzymani. W trakcie zatrzymania jeden z bandytów uderzył policjanta. Obaj zostali tymczasowo aresztowani przez sąd w Żaganiu.

Do napadu doszło w czwartek, 26 października w Szprotawie. Do jednego ze sklepów rowerowych weszli mężczyźni. Jeden od razu zaatakował sprzedawcę. Zaczął go bić pięściami, a drugi w tym czasie wyciągną z kasy 2 tys. zł. Po napadzie obaj uciekli.

Na miejsce dojechała zaalarmowana policja. Komendant komisariatu policji w Szprotawie ogłosił alarm dla jednostki. Bardzo szybko udała się zatrzymać bandytów. W trakcie zatrzymania jeden z nich uderzył policjanta.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Obaj to mieszkańcy Szprotawy. 23-latek usłyszał zarzut dokonania rozboju, uderzenia policjanta i zmuszania do zaniechania czynności służbowych. Drugi, 26-leatek usłyszał zarzut rozboju.

Napad na sklep rowery w Szprotawie

Prokurator skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych. W sobotę, 28 października, sąd w Żaganiu aresztował mężczyzn tymczasowo na okres trzech miesięcy.

– Każdemu z aresztowanych grozi teraz kara do 15 lat więzienia – mówi sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl