Brutalny napad. Ofiara uderzona pałką w głowę. Bandyci zabrali samochód

Kryminalni z Żar zatrzymali dwie osoby. 25-leni mężczyzna i 31-letnia kobieta uderzyli pokrzywdzonego pałką i okradli go zabierając samochód. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury w Żarach i tymczasowo aresztował parę na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w dniu 12 marca. W nocy na jednej z ulic w Żarach pokrzywdzony został uderzony pałką w głowę. Bandyci zabrali mu samochód, pieniądze i telefon. Sprawcy uciekli w nieznanym kierunku. Policjanci z żarskiej komendy rozpoczęli poszukiwania bandytów.

W poniedziałek, 16 marca, kryminalni, na jednej z żarskich ulic, zauważyli podejrzanego kierującego samochodem osobowym. Natychmiast zatrzymali samochód. Za kierownica siedział 25-letni mężczyzna. Był naćpany amfetaminą i metamfetaminą. Pobrano mu krew do badań. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Do tej sprawy, tego samego dnia, zatrzymano 31-letnią kobietę. Oboje są sprawcami brutalnego napadu.

Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obojgu zarzutu rozboju. – 25-latek odpowie również za kierowanie pod wpływem narkotyków – mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji. W czwartek, 19 marca, sąd aresztował tymczasowo parę bandytów. Grozi im kara do 12 lat więzienia.