Toyota Zielona Góra

Chciał wieźć dzieci z Nowej Soli na wycieczkę autokarem z popękanymi oponami

W trakcie kontroli okazało się, że pojazd ma nadmiernie zużytą oponę z przodu.

Policjanci nowosolskiej drogówki zatrzymali niesprawny autobus, który miął wieźć uczniów na wycieczkę. Funkcjonariusze ujawnili uszkodzenia, przez które bezpieczeństwo około pięćdziesięciu pasażerów byłoby zagrożone. Pojazd nie został dopuszczony do dalszej jazdy.

W poniedziałek, 20 czerwca, policjanci nowosolskiej drogówki pojechali na kontrolę autokaru, który miał zawieźć młodzież na wycieczkę. W trakcie kontroli okazało się, że pojazd ma nadmiernie zużytą oponę z przodu. – Ponadto opony pojazdu autokaru były popękane – mówi mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Decyzja mgła być tylko jedna. To niedopuszczenie autokaru do dalszej jazdy oraz zatrzymanie dowodu rejestracyjnego.

Ponadto kierowca został ukarany mandatem. Po kontroli przewoźnik, podstawił drugi sprawny autobus, którym młodzież pojechała na wycieczkę.

Zgłoszenia do nowosolskich policjantów dotyczące kontroli autokarów przynoszą efekt. Organizatorzy wyjazdów dla dzieci i młodzieży dbają o ich bezpieczeństwo, zgłaszając potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów. – Systematycznie kontrolujemy autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym. Stan techniczny, trzeźwość kierujących oraz wymagana dokumentacja muszą być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę – zaznacza mł. asp. Sęczkowska.

Zgłoś kontrolę autokaru

Policjanci pojawią się w miejscu wyjazdu i sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty. Kontrolę można zgłosić:

– w dni powszednie w godzinach od 7.30 do 15.30 w Wydziale Ruchu Drogowego pod numerem telefonu 47 7933298, 47 7933246 lub 47 7933247

– w dni wolne i święta u dyżurnego jednostki pod numerem 47 7933211.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl