ZIELONA GÓRA Desperat leżał nieprzytomny. Policjanci zdążyli w ostatniej chwili

Zielonogórscy policjanci post. Justyna Pless, sierż. sztab. Andrzej Moszko.

Zielonogórscy policjanci post. Justyna Pless, sier. sztab. Andrzej Moszko i mł. asp. Paweł Krembuszewski w niedzielę, 19 czerwca, dosłownie w ostatniej chwili uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie. Po udzieleniu mu pomocy, trafił pod opiekę lekarzy.

W niedzielne popołudnie dyżurny komendy miejskiej policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że mężczyzna chce targnąć się na swoje życie. Z informacji wynikało, że pojechał do lasu, skąd wysłał znajomemu zdjęcie z informacją o swoich desperackich planach.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Sytuacja była dramatyczna, bo ze zgłoszenia wynikało, nie była to pierwsza próba jaką podjął mężczyzna – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Policjanci od razu przystąpili do działań. Ustalić miejsca, w którym jest desperat było bardzo trudne. Dojechali do wskazanej miejscowości, gdzie spotkali się ze zgłaszającym i razem z nim, w pierwszej kolejności sprawdzili miejsce, w którym mieszkał desperat.

Kiedy okazało się, że nie ma go w domu ruszyli do pobliskiego lasu. Po kilku minutach zauważyli poszukiwanego mężczyznę. Leżał nieprzytomny. – Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy, dzięki czemu po chwili ten doszedł do siebie – mówi podinsp. Stanisławska. Na miejsce dojechała karetka pogotowia ratunkowego. Desperat trafił do szpitala.

Mężczyzna został odnaleziony dosłownie w ostatniej chwili. Takie interwencje, jak ta wczorajsza, w sytuacjach gdzie liczy się szybkie działanie i każda minuta, zawsze są dla policjantów trudne, ale jak sami mówią adrenalina dodaje im wtedy sił i pomaga się skoncentrować. Wprawdzie z jednej strony czują napięcie i stres, ale jednocześnie radość i satysfakcję, że zdążyli na czas i pomogli człowiekowi w potrzebie.

Informacja dla osób potrzebujących pomocy

116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00.

116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.