Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

16-latek BMW uciekał policji w Gubinie. obok siedziała 21-latka (FILM)

Policyjny pościg w Gubinie na 16-letnik kierowcą BMW.

Policjanci z gubińskiego komisariatu prowadzili pościg za BMW, którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli. Po zatrzymaniu go okazało się, że za kierownicą siedział 16-latek, a na miejscu pasażera właścicielka auta. Nieletniego czeka sprawa w sądzie dla nieletnich, a kobieta dostała mandat.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę, 31 marca, w Gubinie. Policjanci z komisariatu w Gubinie podczas patrolowania ulic miasta, zwrócili uwagę na dym wydobywający się z tłumika BMW. Chcąc zatrzymać pojazd do kontroli, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe nakazując kierowcy zatrzymanie się.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Kierowca widząc to, nagle przyspieszył i nie reagując na polecenia, zaczął uciekać ulicą Piastowską – mówi km. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim. Gdy tylko zatrzymał pojazd policjanci dobiegli do auta, zatrzymując go.

16-latek BMW uciekał policji w Gubinie

Okazało się, że za kierownicą BMW siedział 16-latek, a na miejscu pasażera właścicielka samochodu. W przypadku nieletniego, któremu zarzuca się kierowanie pojazdem bez uprawnień i niezatrzymanie się do kontroli drogowej, dalsze decyzje podejmie Sąd Rodzinny i Nieletnich w Krośnie Odrzańskim.

Natomiast 21-latka za udostępnienie samochodu osobie bez uprawnień otrzymała mandat w wysokości 300 zł.

Toyota Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl