Samochody.pl - poscigi.pl

Obrabiał myjnie samochodowe. 19-latek niszczył też rzeczy na osiedlach

Łącznie straty, jakie powstały w wyniku działań mężczyzny to 8,6 tys. złotych.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamywał się urządzeń sterujących na bezobsługowych myjniach samochodowych w Ilowie. Do tego niszczył urządzeń małej infrastruktury miejskiej. Zatrzymany 19-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Policjanci kryminalni z II komisariatu w Iłowej ustalili, a następnie w niedzielę, 1 kwietnia, zatrzymali sprawcę włamań do bezobsługowych myjniach samochodowych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Do pierwszego włamania doszło, 28 marca. Po wyrwaniu drzwiczek szaf sterujących zostały skradzione dwie kasety z pieniędzmi.

Iłowa. Okradał myjnie samochodowe

Dwa dni później na innej myjni bezobsługowej w Iłowej ten sam mężczyzna usiłował włamać się do trzech szaf sterujących, ale nie dokonał kradzieży kaset z pieniędzmi. Za uszkodził szafy urządzeń sterujących.

– Na podstawie zgromadzonych dowodów zabezpieczonych nagrań z monitoringów, policjanci ustalili, że ten sam mężczyzna dokonał również zniszczenia urządzeń małej infrastruktury miejskiej – mówi sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu. To był kosz na śmieci, tablica ogłoszeń oraz innych urządzeń znajdujących się na osiedlu w Iłowej.

Łącznie straty, jakie powstały w wyniku działań mężczyzny to 8,6 tys. złotych.