Chciał zainwestować, a stracił… 70 tys. zł

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich przyjęli zawiadomienie o przestępstwie dotyczące osoby oszukanej na kwotę ponad 70 tys. Miał być szybki i duży zysk w krótkim czasie, niestety….

Coraz częściej słyszymy o kryptowalutach. Jest to jak najbardziej legalny sposób inwestowania, jednak trzeba pamiętać, że również w tym przypadku wymagana jest wiedza finansowa. Jak w każdym innym przypadku trzeba liczyć się z pewnym ryzykiem, które zawsze istnieje przy tego typu inwestycjach.

Na pewno czerwona lampka powinna nam się zapalić, kiedy różnego rodzaju podmioty finansowe zapewniają nas o wysokim i pewnym zysku zainwestowanych pieniędzy. Podejrzany już powinien być sam fakt, że osoby podszywające się pod przedstawicieli firm finansowych obiecują zyski na poziomie znacznie wyższym w porównaniu do tego  co oferują banki.

Kryptowaluty. Mężczyzna stracił 70 tys. zł

W ostatnim czasie do policjantów z komendy w Strzelcach Krajeńskich zgłaszały się osoby, które zostały oszukane w opisany wyżej sposób. Jedna z nich straciła w ten sposób ponad 70 tysięcy złotych.

– Trzeba mieć świadomość, że odzyskanie pieniędzy, czy namierzenie sprawców jest bardzo trudne. Dlatego zanim zdecydujemy się na podobne inwestycje dobrze sprawdźmy firmę pod kątem jej wiarygodności – radzi asp. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich.

Warto sprawdzić opinię o podmiocie w internecie w wyszukiwarce lub sprawdzić na Liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl