Chwile grozy podczas zatrzymywania złodzieja. Przyłożył sobie nóż do gardła

Chwile grozy podczas zatrzymywania złodzieja. Przyłożył sobie nóż do gardła

Świebodzińscy policjanci w niecałe 40 minut odzyskali skradzione z karetki wyposażenie techniczne. W trakcie interwencji mężczyzna odpowiedzialny za kradzież przystawił sobie nóż do gardła Na szczęście policjanci szybko interweniowali i nie doszło do tragedii. Za kradzież stanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W piątek, 8 stycznia, świebodzińscy policjanci dostali zgłoszenie o kradzieży drukarki z karetki pogotowia. Wezwani na miejsce mundurowi w niecałe 40 minut odnaleźli złodzieja.

Mężczyzna na ich widok wbiegł do swojego domu i chwycił nóż. Od razu przystawił sobie do gardła. – Błyskawiczna i profesjonalna reakcja policjantów zapobiegła tragedii – mówi mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji. Zdążyli obezwładnić desperata i odebrać mu nóż zanim zrobił sobie krzywdę.

Odzyskano również skradzione wyposażenie z karetki. Niestety kiedy mężczyzna uciekał przed policjantami, wyrzucił drukarkę z rąk i uderzyła ona w mur.

Ustalono również, że złodziej jest również poszukiwany do odbycia kary więzienia. Do tego za kradzież grozi mu kara do lat 5 więzienia.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta