Samochody.pl - poscigi.pl

Ciężarówka uderzyła w motocyklistę. Ranny mężczyzna trafił do szpitala (ZDJĘCIA)

Motocyklista jechał krajową „trójką” na wysokości Sulechowa. Na skrzyżowaniu ze skrętem do miejscowości Kije został uderzony przez ciężarowa scanię.

Do wypadku doszło około godz. 10.00. Ranny motocyklista został przewieziony do szpitala. Na miejscu są sulechowscy policjanci, którzy ustalają przyczynę oraz przebieg wypadku. Z pierwszych ustaleń wynika, że zawinił kierowca ciężarowej scanii. Wjechał na skrzyżowanie i na krajowej „trójce” uderzył motocyklistę.

Kierowcy podkreślają jednak, że wjazd na skrzyżowanie z „trójką” od strony miejscowości Kije jest utrudniony. Widoczność blokują gęste krzaki. Z daleka nie widać również znaku „stop”. Problemem są również starte już pasy na jezdni.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

O krzaki i pasy zapytaliśmy Annę Jakubowską z zielonogórskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Zwrócę uwagę kierownikowi rejonu, żeby pojechał tam i ocenił sytuację. To co trzeba będzie pilnie poprawić zostanie zrobione – zapewniła nas A. Jakubowska.

Krzaki znajdują się również przy drodze wojewódzkiej. One z daleka zasłaniają widoczność znaków i okolic skrzyżowania. – Sprawdzimy to. Jeżeli tylko zasłaniają widoczność, to zostaną przycięte – zapewnił nas Grzegorz Szulc, zastępca dyrektora ds. zarządzania drogami i mostami Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.

Od około godz. 11.40 droga w miejscu wypadku jest już przejezdna.

Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl