Cios CBŚP w narkobiznes. Zatrzymano 5 osób, wśród nich „chemika”. Mieli narkotyki warte 4 mln zł

Policjanci gorzowskiego CBŚP zatrzymali 25-letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego. W jego aucie znaleźli ponad 8 kg marihuany, a w mieszkaniu prawie kilogram amfetaminy. Znaleźli tam też domową plantację konopi w pierwszej fazie wzrostu. Mężczyzn to członek zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się narkobiznesem.

Zatrzymany przez gorzowskie CBŚP mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem i handlem narkotykami. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci CBŚP w Radomiu prowadzą śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się przestępczością narkotykową. Zatrzymali 5 osób podejrzanych o handel znacznymi ilościami narkotyków. Wśród zatrzymanych osób znajduje się również podejrzany o produkcję narkotyków tzw. chemik. Podczas poprzednich działań policjanci CBŚP, przy wsparciu kontrterrorystów z Lublina i z Warszawy, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków syntetycznych. Zabezpieczyli blisko 80 kg amfetaminy o wartości około 4 mln zł, 60 kg prekursorów oraz specjalistyczny sprzęt do produkcji narkotyków, m.in. reaktor ciśnieniowy, laboratoryjne, a także amunicję i magazynki.

Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy planowali także uruchomić linię produkcyjną nielegalnych papierosów. Te plany pokrzyżowali policjanci CBŚP, którzy przejęli maszynę służącą do produkcji papierosów, krajankę tytoniową oraz ustniki papierosowe zanim rozpoczęto nielegalną produkcję. W śledztwie występuje już 26 podejrzanych, którym postawiono ponad dziewięćdziesiąt zarzutów. W sprawie zabezpieczono mienie o wartości 400 tys. zł. To nieruchomości, samochody oraz gotówka.

Kolejną akcję przeprowadzili policjanci z Zarządu w Lublinie CBŚP na terenie województwa podkarpackiego. Funkcjonariusze odkryli i zlikwidowali plantację konopi, która znajdowała się w kilku piwnicach domu. Policjanci zabezpieczyli łącznie kilkadziesiąt krzaków konopi w ostatniej fazie wzrostu oraz ponad 7 kg ziela konopi w różnych fazach suszenia. W trakcie akcji zatrzymano 3 osoby i zabezpieczono pieniądze na poczet przyszłych kar. Zatrzymanym postawiono zarzuty uprawy konopi oraz produkcji znacznych ilości narkotyków. Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane przez sąd.