Co za bezczelność złodziei. W południe na osiedlu kradli katalizatory

W środku dnia kradli na osiedlu katalizatory

W ciągu kilku dni, policjanci zatrzymali pięć osób, które zajmowały się kradzieżami katalizatorów. Mienie zostało odzyskane, a w drugim przypadku kradzież udaremniono. Złodziejom grożą teraz poważne konsekwencje. Muszą liczyć się z karą do nawet 5 lat więzienia.

Arogancja złodziei nie zna granic, co potwierdza zdarzenie, do którego doszło, 3 marca, na jednym z osiedli w Sulęcinie. Po godzinie 13.00, jedna z mieszkanek wyjrzała przez okno. Jej uwagę przykuło dwóch mężczyzn, którzy zaglądali pod zaparkowany samochód.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kobieta natychmiast sięgnęła po telefon, robiąc zdjęcia podejrzanych osób oraz samochodu, którym przyjechali. W pewnym momencie, mężczyźni zorientowali się, że zostali zauważeni i uciekli. O tym, co się przed chwilą wydarzyło, kobieta poinformowała właściciela pojazdu. Ten niezwłocznie przekazał informację policji.

Mundurowi, mając dokładne dane pojazdu jakim poruszali się mężczyźni sprawdzili osiedle. – Intuicja podpowiadała im jednak, żeby pojechać w kierunku Wędrzyna. Tam kilka dni wcześniej doszło do kradzieży katalizatora.

Na jednym z parkingów kryminalni zauważyli pojazd i mężczyzn ze zdjęcia. Byli wyraźnie zaskoczeni i zdezorientowani. W ich osobówce znaleziono piłę, brzeszczoty, klucze i śrubokręty. 27-latek i 25-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do sulęcińskiej komendy.

27-latek był osobą poszukiwaną do odbycia kary ponad 2,5 roku więzienia za nieopłacenie nałożonych przez sąd grzywien. Podczas wykonywania oględzin miejsca zdarzenia, pod pojazdem ujawniono lewarek samochodowy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży katalizatora. Grożą im kary do 5 lat więzienia.

Do bardzo podobnej sytuacji, doszło 26 lutego w miejscowości Wędrzyn. Jeden z mieszkańców nocną wrócił z pracy. Wtedy zauważył kilka osób kręcących się po osiedlowym parkingu. Mężczyzna natychmiast powiadomił policję.

Patrol pojawił się na miejscu po kilku minutach. Zgłaszający wskazał gdzie widział podejrzanych mężczyzn. Okazało się, że jeden z zaparkowanych pojazdów nie ma katalizatora. Policjanci ruszyli w kolejne miejsce wskazane przez świadka, tam znaleźli wycięty katalizator. Na miejsce wezwano drugi patrol.

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn. Zostali oni doprowadzeni do policyjnych cel. 42-latek, 38-latek i 22-latek usłyszeli zarzut kradzieży.