Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Co za brudas. Swoje śmieci po remoncie wyrzucił na przystanku MZK w Zielonej Górze

Śmieci z remonty wylądowały na przystanku autobusowym w Zielonej Górze.

To smutny i przykry obraz. Sterta śmieci po remoncie zamiast na wysypisko trafiła na przystanek MZK w Zielonej Górze. – To skrajnie nieodpowiedzialne, żeby nie użyć mocniejszych słów – mówi Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze

O bulwersującym zdarzeniu informuje Zakład Gospodarki Komunalej w Zielonej Górze. Opublikował przykre zdjęcia pozostałości materiałów budowlanych wyrzuconych na jednym z przystanków autobusowych w mieście. To smutne. – Farby, tynki i regipsy same przecież nie wsiądą do autobusu i nie odjadą w siną dal – mówi Krzysztof Sikora, prezes ZGK. Same również nie wyrzucą się na przystanku autobusowym.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Niestety jakiś brudas, swoje śmieci wyrzucił na przystanku MZK. To niecodzienny i przykry obrazek. Sterta śmieci po remoncie zamiast na wysypisko trafiła pod przystankową wiatę. To nie miejsce na wyrzucanie śmieci.

Zielona Góra. Brudas wyrzucił swoje śmieci

– To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie – mówi prezes Sikora. Tym bardziej, że remontując mieszkanie lub dom odpady możemy za darmo oddać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Wrocławskiej 73. Wystarczy je tam przywieźć, tak samo jak na przystanek autobusowy.

Bardzo często podczas remontów, pojawia się temat tego, gdzie wyrzucać powstałe śmieci. Typu opadów nie można umieszczać w przydomowych śmietnikach. Osoby prywatne mają do dyspozycji kilka możliwości na pozbycie się śmieci. Możą skorzystać z PSZOK lub zamówić odbioru odpadów.

PSZOK czynny od poniedziałku do soboty

PSZOK przy ul. Wrocławskiej jest otwarty w dni powszednie od 7:00 do 9:00 i od 14:00 do 19:00 oraz w soboty od 9:00 do 15:00.

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem za darmo odpady mogą oddać mieszkańcy Zielonej Góry, którzy okażą potwierdzenie zapłaty za odpady za ostatni kwartał (mieszkańcy domów jednorodzinnych) lub potwierdzenie zapłaty za czynsz za ostatni miesiąc (mieszkańcy bloków).

Do PSZOKU można jednorazowo przywieźć łącznie do 200 kg odpadów takich jak:

– gruz
– makulatura
– plastik /puszki aluminiowe/ butelki szklane
– złom
– tekstylia
– szkło odpadowe (m.in. szyby okienne)
– odpady BIO
– styropian czysty
– elektronika

W PSZOK przyjmowane są również opony, do 8 szt. rocznie na gospodarstwo domowe.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl