Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Lubuskie. Tragiczna seria wypadków na początku nowego roku. Zginęły aż cztery osoby

Tragiczny wypadek na Autostradzie A2. fot. OSP Rzepin

Tak tragicznego początku nowego roku w woj. lubuskim jeszcze nie było. W wypadkach od 1 stycznia do 3 stycznia, zginęły aż cztery osoby. Co przyniosą kolejne dni?

Zaczęło się w poniedziałek, 1 stycznia. Kierujący hyundaiem jechał droga w rejonie Kostrzyna nad Odrą. Z nieustalonych jeszcze przyczyn kierowca hyundaia wypadł z drogi. Na poboczu z ogromną siłą uderzył w drzewo. Na miejsce wypadku dojechały wozy straży pożarnej, karetka pogotowia ratunkowego oraz policja. Niestety kierowca hyundaia zginął na miejscu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Lubuskie. Cztery ofiary wypadków

Do kolejnej tragedii doszło we wtorek, 2 stycznia, na drodze koło stacji paliw w Osiecznicy. Kierująca audi potrąciła 18-letnią dziewczynę. Na miejsce wypadku szybko dojechały zaalarmowane służby ratunkowe. – Potrącona 18-latka została zabrana do szpitala w Zielonej Górze – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim. Jej stan był krytyczny.

Niestety finał potrącenia okazał się tragiczny. Obrażenia 18-latki były zbyt poważne. Mimo wysiłków lekarzy, nastolatka zmarła w zielonogórskim szpitalu.

Do dwóch śmiertelnych wypadków doszło w środę, 3 stycznia. Na drodze pomiędzy miejscowościami Pieski i Międzyrzecz, kierujący volkswagenem młody mężczyzna z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn wypadł z drogi.

Na poboczu samochód z duża siła uderzył w drzewo. Na miejsce szybko dojechały wezwane służby ratunkowe. Niestety 32-letni kierowca volkswagena zginął na miejscu.

kilka godzin później do śmiertelnego wypadku doszło na autostradzie A2 koło Świecka. W korku stała ciężarówką. Wtedy w jej tył z ogromną prędkością uderzył kierujący osobówką. Wygląda na to, że kierowca nie zauważał stojącej ciężarówki. Na miejsce wypadku dojechały służby ratunkowe. Niestety 57-letni kierowca osobówki zginął na miejscu. To była czwarta ofiara wypadków, do których doszło do początku nowego roku.

W 2023 r. w wypadkach zginęło 61 osób

W 2023 r. w 446 wypadkach na lubuskich drogach zginęło 61 osób, a 541 zostało rannych. Mimo tego, to był historyczny rok dla lubuskiej policji. Mimo ofiar śmiertelnych liczba była najniższa od ponad 20 lat. Dla porównania w 2003 r. na lubuskich drogach w wypadkach zginęło aż 180 osób.

Wpływ na lepszą sytuacje z pewnością ma poprawa infrastruktury drogowej, odpowiedzialności kierowców, zwiększający się standardów oraz technologii w motoryzacji.

W ubiegły roku lubuska policja skontrolowała aż 161 108 kierowców i pieszych. Policjanci lubuskiej drogówki ujawnili 107 675 wykroczeń, z czego 60 903 dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl