Toyota Zielona Góra

  Członek jednej z najgroźniejszych mafii na świecie zatrzymany na ulicy w Polsce (FILM)

  Domenico F., członek jednej z najgroźniejszych mafii na świecie zatrzymany podczas na ulicy w Polsce

  Policjanci kryminalni KWP w Krakowie, podczas akcji na jednej z ulic Krakowa, zatrzymali poszukiwanego członka włoskiej mafii Ndranghety, jednej z najgroźniejszych na świecie.

  W połowie listopada 2021 r. policja włoska przeprowadziła operację policyjną, w ramach której doszło do zatrzymania ponad stu najgroźniejszych przestępców wchodzących w skład włoskich struktur mafijnych Ndranghety. Przestępcy przebywali nie tylko we Włoszech, ale również w innych krajach Unii Europejskiej, w tym w Polsce.

  Z informacji ENFASTu (europejska sieć współpracy policyjnej zajmująca się poszukiwaniem najgroźniejszych przestępców Europy) wynikało, że Domenico F., poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, członek jednej z najgroźniejszej mafii na świecie, o nazwie Ndrangheta, może przebywać w Polsce.

  Dlatego policja włoska nawiązała współpracę z Punktem Kontaktowym ENFAST w Wydziale Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.

  Ze sprawdzeń wynikało, że członek włoskiej mafii ma powiązania w woj. małopolskim i może przebywać w Krakowie. W sprawę włączono wydział kryminalny krakowskiej komendy wojewódzkiej policji. Krakowscy „łowcy głów” podjęli intensywne działania, które prowadzili nieprzerwanie przez kilka ostatnich dni.
  Praca kryminalnych doprowadziła do ustalenia, że poszukiwany chwilowo opuścił terytorium Polski. Dalsza współpraca sieci ENFAST, w tym bieżąca, szybka wymiana informacji w czasie rzeczywistym z kilkoma krajami, pozwoliła uzyskać informację, że Domenico F. w godzinach porannych, 18 listopada, wjechał na teren Polski.

  Kilka godzin później policjanci w Krakowie, podczas akcji, zatrzymali poszukiwanego w samochodzie, na jednej z ulic Krakowa. Mężczyzna nie reagował na polecenia policjantów, nie chciał otworzyć drzwi samochodu. Policjanci  wyważyli drzwi pojazdu i zatrzymali 37-latka.

  Poszukiwany był zaskoczony akcją policjantów. Miał mnóstwo rzeczy osobistych, ubrań co wskazywało, że  zamierzał w Polsce spędzić dłuższy okres czasu.  
  Włoch spędził noc w pomieszczeniach dla zatrzymanych w komendzie wojewódzkiej.  Wkrótce zostanie doprowadzony do sądu, który zadecyduje o jego ekstradycji i oddanie w ręce włoskiego wymiaru sprawiedliwości.

  Toyota Zielona Góra