Toyota Zielona Góra

Ludzie nie noszą maseczek w marketach w Zielonej Górze. W sobotę policja pojawiła się w Castoramie

Klienci bez maseczek w markecie Biedronka na Jędrzychowie w Zielonej Górze

O braku maseczek klientów w marketach piszą do nas zbulwersowani czytelnicy. Ludzie na zakupach nagminnie nie noszą maseczek, a kiedy zwraca się im uwagę to natychmiast denerwują się. – Tak nie może być, chodzi nasze bezpieczeństwo – piszą czytelnicy.

Nasz czytelnik w piątek, 19 listopada, wieczorem robił zakupu w markecie Biedronka na ul. Makowej na Jędrzychowie. – Ponad połowa klientów chodziła bez maseczek – oburza się czytelnik. Podobnie było w markecie Carrefour. Mało tego, osoby bez maseczek nie utrzymują również dystansu społecznego. – Stali obok siebie w kolejce do asy wszyscy dosłownie stłoczeni. Tak nie może być – pisze czytelnik.

Osoby bez maseczek po zwróceniu im uwagi denerwują się. – Niektórzy robią się wręcz agresywni – pisze czytelnik.

W sobotę, 20 listopada, jak informują nas czytelnicy do Castoramy weszła policja oraz sanepid. W wcześniej policja było w marketach w Zielonej Górze. – Ci bez maseczka dostawali mandaty. I bardzo dobrze, tak powinno być  – pisze do nas czytelnik.

Zielonogórska policja reaguje na sygnały o braku maseczek wśród klientów w sklepach. – Reagujemy na zgłoszenia braku maseczek w miejsca, w których ich noszenie jest wymagane. Sprawdzamy galerie handlowe i sklepy – mówi podinsp. Małgorzat Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji i dodaje, że za brak maseczki grozi mandat do 500 zł. Można również stanąć przed sądem.

Sytuacja związana z koronawirusem jest fatalna. W sobotę, 20 listopada, ministerstwo zdrowia poinformowało o 23 414 nowych osobach zakażonych w kraju. W tym 608 osób w woj. lubuskim.

O konieczności noszenia maseczek mówią i apelują lekarze. – Nosimy maseczki w zamkniętych pomieszczeniach takich jak sklepy czy markety. To konieczne i nie trzeba do tego dorabiać żadnej ideologii ani słuchać teorii pseudomedycznych oszołomów. Dystans społeczny, maseczki, mycie rąk, szczepienia i jakoś damy radę – mówi Robert Górski, lekarz zielonogórskiego pogotowia ratunkowego.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta
Eko pol - Poscigi.pl