Diler miał kilogram amfetaminy. Zatrzymali go zielonogórscy kryminalni (FILM)

Zielonogórscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, w którego mieszkaniu znaleźli ponad kilogram amfetaminy. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków to ponad 45 tys. zł. Decyzją sądu diler został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące.

Kryminalni z II komisariatu ustalili, że mieszkający w jednej z miejscowości w gminie Czerwieńsk 26-letni mężczyzna, może mieć znaczne ilości narkotyków. Policjanci podjęli działania żeby jak najszybciej go zatrzymać.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Młody mężczyzna jest znany policjantom zwalczającym przestępczość narkotykową. Był już wcześniej notowany między innymi za posiadanie narkotyków. Kryminalni pojechali do miejscowości niedaleko Czerwieńska. Okazało się, że 26-latek mieszka w budynku gospodarczym na terenie posesji. Tam zastał zatrzymany.

Mężczyzna nie chciał powiedzieć policjantom czy ma narkotyki, ani gdzie się one znajdują. Kiedy usłyszał, że policjanci przeprowadzą przeszukanie w mieszkaniu, 26-latek zaczął się nerwowo i agresywnie zachowywać. – Po chwili policjanci znaleźli wagę elektroniczną, na której leżał biały proszek. Jak się później okazało to była amfetamina – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Koło łóżka znaleźli plastikową torbę, w której także znajdował się kilogram amfetaminy. Jej wartość to 45 tys. zł.

26-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków i przygotowania ich do wprowadzenia. Grozi mu za to kara do 10 lat więzienia. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego 26-latka. W środę, 28 lipca, trafił on za kratki.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi