Toyota Zielona Góra

Drony to nowa broń lubuskiej policji na piratów drogowych (FILM)

Od kilku dni lubuscy policjanci w walce z piratami drogowymi wykorzystują drony. fot. lubuska policja

Lubuscy policjanci zaczęli kontrolować kierowców i pieszych przy użyciu drona. Dzięki temu mogą jeszcze skuteczniej zwalczać piratów drogowych.

Od kilku dni lubuscy policjanci w walce z piratami drogowymi wykorzystują drony. Pierwszy raz zostały użyte w piątek, 26 marca, podczas działania poświęconych bezpieczeństwu pieszych.

Dzięki, posiadającej 30-krotny zoom, kamerze zamontowanej do drona, mundurowi z powietrza mogli dostrzec niebezpieczne zachowania kierowców jak i pieszych.

Do obsługi urządzenia niezbędnych jest dwóch funkcjonariuszy. – Jeden z nich odpowiada za sterowanie dronem, a drugi kamerą – mówi mł. asp. Mateusz Sławek z biura prasowego lubuskiej policji.

Gdy z powietrza zauważa łamania prawa drogowego, informują o tym najbliższy patrol. Kierowca zostaje zatrzymany i od razu rozliczony. – Policjanci lubuskiej drogówki będą teraz stale korzystać z dronów, żeby móc jeszcze skuteczniej zwalczać drogowych piratów i zapewniać bezpieczeństwo podróżnym na terenie całego województwa – mówi mł. asp. Sławek.

Zostań kierowcą bolta