Toyota Zielona Góra

Duża akcja zielonogórskiej policji nad rondem PCK, w działaniach dron. W trzy godziny 30 mandatów

We wtorek, 1 czerwca, zielonogórska policja prowadziła akcję pod katem zachowanie kierowców wobec pieszych. Kolejny raz w działaniach został użyty dron. Mandatów nie brakowało.

Od wtorku, 1 czerwca, obowiązują nowe przepisy w ruchu drogowym dotyczące między innymi zachowanie kierowców wobec pieszych na przejściach. Nowe przepisy mówią o tym, że kierowcy mają obowiązek ustąpienia pierwszeństwa pieszym nie tylko będącym na pasach, ale również wchodzącym na przejścia dla pieszych.

We wtorek, zielonogórska policja prowadziła działania w mieście pod kątem tego jak nowe przepisy respektują kierowcy oraz piesi.

Zielonogórska drogówka do działań wykorzystała drona. Latał nad rondem PCK. Z góry policjanci mogli kontrolować całe rondo. I w trzy godziny wypisali ponad 30 matów za wykroczenia. – Kierowcy najczęściej zapominali o zatrzymaniu się mając zieloną strzałkę i bagatelizowali czerwone światła – wyjaśnia asp. sztab. Andrzej Gramatyka, naczelnik zielonogórskiej drogówki.

Policjanci zwracali również uwagę na pieszych. Ci najczęściej przechodzili przez pasy na czerwonym świetle. Zdarzały się tez wykroczenia rowerzystów oraz użytkowników hulajnóg. – W dwóch przypadkach na hulajnodze jechały dwie osoby – mówi asp. sztab Gramatyka.

Zostań kierowcą bolta
Zostań kierowcą bolta
Eko pol - Poscigi.pl