Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Dwa escape roomy w Zielonej Górze z uchybieniami dotyczącymi bezpieczeństwa

Skończyła się strażacka kontrola w dwóch escape roomach w Zielonej Górze. W obu lokalach stwierdzone zostały uchybienia w zakresie ochrony pożarowej oraz ewakuacji ludzi.  

W sobotę, 5 stycznia, w całym kraju rozpoczęły się kontrole w escape roomach. To popularne pokoje zagadek. Uczestnicy trafiają do zamkniętych pokoi, z których mogą wydostać się dopiero po rozwiązaniu różnych łamigłówek.

Kontrolę escape roomów w całym kraju zarządził szef MSWiA. To pokłosie tragedii w Koszalinie. W piątek, 4 stycznia, w płomieniach w escape roomie zginęło 5 nastolatek w wieku 15 i 16 lat. To była impreza urodzinowa jednej z dziewczyn. Do szpitala trafił młody mężczyzna. Jego stan jest określany jako ciężki.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Lubuska straż pożarna w sobotę rozpoczęła kontrolę escape roomów. W województwie jest 17 takich miejsc, a najwięcej w Zielonej Górze i okolicach. W Zielone Górze o godz. 15.00 zakończyła się kontrola w dwóch escape roomach. – W obu zostały stwierdzono nieprawidłowości z zakresu ochrony pożarowej oraz ewakuacji – mówi kpt. Dariusz Szymura, rzecznik lubuskiej straży pożarnej. W jednym przypadku został nałożony mandat.

Jakie to były uchybienia? – Na to jeszcze za wcześnie. Zostaną one określone w protokołach pokontrolnych – mówi kpt. Szymura. O godz. 16.00 trwała jeszcze kontrola w Gorzowie. Systematycznie strażacy sprawdzą wszystkie escape roomy w województwie lubuskim.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl
Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl