Toyota Zielona Góra

Dwóch mężczyzn napadło na żabkę. Ukradli alkohol

Gorzowscy policjanci ruchu drogowego szybko zatrzymali dwie osoby, które w jednym ze sklepów spożywczych ukradły towar i uciekły ze sklepu. Za sprawcami wybiegła pracownica, która dogoniła jednego z mężczyzn, ale ten się wyszarpał, a kobieta upadła w krzaki. W poszukiwania podejrzanych ruszyli policjanci, którzy zatrzymali dwóch podejrzanych będących pod znacznym wpływem alkoholu.

W środę, 5 maja, wieczorem po godzinie 19 gorzowscy policjanci otrzymali informację o dwóch osobach, które ukradły z jednego ze sklepów przy ulicy Czartoryskiego alkohol i szarpały się z pracownicą, a rezultatem tego był upadek kobiety. Po zdarzeniu sprawcy mieli uciec w kierunku pobliskich bloków. Pracownicy wezwali na miejsce funkcjonariuszy i przekazali im rysopisy. Informacja trafiła do wszystkich patroli, które były w służbie. W poszukiwania zaangażowani zostali policjanci kryminalni, ruchu drogowego i przewodnik z psem. Na miejscu pracował technik kryminalistyki wraz z śledczymi, by zabezpieczyć niezbędne dowody w sprawie.

Po kilkudziesięciu minutach podejrzani zostali zauważeni przez policjantów ruchu drogowego przy ulicy Szarych Szeregów. Mężczyźni nieśli ze sobą piwo, które mogło być skradzione ze sklepu. Funkcjonariusze zatrzymali 37- i 29-latka. Obaj byli nietrzeźwi, młodszy miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, starszy niemal 1,5. Mężczyźni zostali zatrzymani w gorzowskiej komendzie. Niemal cały skradziony alkohol został odzyskany.

Podejrzani mężczyźni zostaną przesłuchani po wytrzeźwieniu. Wtedy też usłyszą zarzuty. Śledczy cały czas wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Starszy z mężczyzn odpowie najprawdopodobniej za kradzież rozbójniczą, młodszy za kradzież.

Zostań kierowcą bolta