Toyota Zielona Góra

Dzieci upite alkoholem do nieprzytomności. Nastolatki dławiły się wymiocinami (ZDJĘCIA)

Dzieci upite alkoholem do nieprzytomności. Nastolatki dławiły się wymiocinami.

Na terenie jednego z byłych ośrodków wypoczynkowych koło Mińska Mazowiecki, policjanci interweniowali wobec upojonej alkoholem, grupy młodych osób. Z trójką nastolatków nie było żadnego kontaktu, czuć było od nich silną woń alkoholu, dławili się wymiocinami. Nastolatkowie trafili do szpitala.

Przed kilkoma dniami policjanci z drogówki na terenie gminy Mińsk Mazowiecki kontrolowali prędkość. W pewnym momencie przybiegła do policjantów nastolatka. Powiedziała, że na terenie byłego kompleksu wypoczynkowego zauważyła młode osoby leżące na trawie, które nie reagowały na jej okrzyki.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mundurowi pobiegli we wskazane miejsce. Znaleźli dwie nastolatki leżące w trawie, z którymi nie było żadnego kontaktu. Nie reagowały, czuć było od nich silną woń alkoholu. Nastolatki dławiły się wymiocinami. Mundurowi udzielili im pierwszej pomocy i wezwali służby medyczne.

Na widok funkcjonariuszy dwie osoby zaczęły uciekać. Jedna z nich wbiegła do zbiornika wodnego, przewróciła się i zaczęła się topić. Policjant wskoczył za nią i wyciągnął na brzeg. W tym czasie policjantka znalazła kolejnego upitego nieletniego.

Cztery młode osoby w wieku 14 i 15 lat zostały zabrane do szpitali. Policjanci ustalili dwóch następnych nieletnich, którzy mieli przebywać razem z zatrzymaną grupą. Mundurowi pojechali pod jedną z posesji w gminie Mińsk Mazowiecki, gdzie przebywała ta dwójka. Również czuć było od nich alkoholu. Badanie alkomatem wykazało niemal promil alkoholu we krwi. Zostali przekazani rodzicom.

W sumie funkcjonariusze ustalili 4 dziewczyny i 2 chłopaków w wieku 14 i 15 lat, którzy spożywali alkohol. Ich zachowaniem zajmie się teraz Sąd Rodzinny.