Toyota Zielona Góra

Fałszywy policjant wpadł zaskoczony na gorącym uczynku. Czekał już na pieniądze od 81-latka

Fałszywy policjant wpadł zaskoczony na gorącym uczynku. Czekał już na pieniądze od 81-latka

Wschowscy policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca Wrocławia, który brał udział w oszustwie „na policjanta”. Dzięki czujności zgłaszającego 81-letniego mieszkańca Wschowy udało się zapobiec przekazaniu dużej sumy pieniędzy oszustowi, który zjawił się w mieszkaniu pokrzywdzonych jako policjant realizujący zadania zlecone przez prokuratora.

W środę, 22 września, po godzinie 15.00 dyżurny wschowskiej komendy przyjął zgłoszenie dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy metoda ,,na policjanta”. Pod wskazanym adresem miał pojawić się fałszywy policjant. – Nie zwlekając dyżurny skierował pod wskazany adres wschowskich policjantów – mówi kom. Maja Piwowarska, rzeczniczka wschowskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci po wejściu do mieszkania zastali młodego, zamaskowanego mężczyznę, który czekał na pieniądze. 32-letni mieszkaniec Wrocławia był bardzo zaskoczony widokiem policjantów. Był pewien, że udało mu się oszukać 81-latka.

32-latek został zatrzymany i przewieziony na komendę. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary więzienia za przestępstwa przeciwko mieniu. Przy zatrzymanym 32-latku policjanci zabezpieczyli telefony komórkowe, pieniądze oraz woreczek z amfetaminą.