Toyota Zielona Góra

Firma w Zielonej Górze handlując ubraniami na oszustwach podatkowych zarobiła 1,6 mln zł

Na kontach spółki udało się zablokować ponad 100 tys. zł na poczet uszczupleń, które wstępnie szacowane są na 1,6 mln złotych

W jednej z firm w Zielonej Górze zajmującej się hurtową sprzedaż ubrań ujawniono oszustwa podatkowe na 1,6 mln zł. Konta firmy zostały zablokowane przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.

Funkcjonariusze z Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego zastosowali ten mechanizm w stosunku do jednej z firm w Zielonej Górze zajmującej się hurtową sprzedażą odzieży i nie wykazującej części swoich obrotów.

Na podstawie postanowienia wydanego przez zielonogórską prokuraturę okręgową zostały zabezpieczone dokumenty jednocześnie w trzech lokalizacjach. Była to dokumentacja księgowa, specyfikacje towarowe i inne dokumenty związane z działalnością spółki. Przesłuchano także świadków.

Na kontach spółki udało się zablokować ponad 100 tys. zł na poczet uszczupleń, które wstępnie szacowane są na 1,6 mln złotych, a w firmie została wszczęta kontrola celno-skarbowa.

Warto dodać, że w ubiegłym roku na wniosek Naczelnika Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego Szef KAS wydał decyzję o blokadzie 25 rachunków, a w tym roku tylko w ciągu dwóch miesięcy zablokowano 27 kont nieuczciwych przedsiębiorców.

Szybkie blokowanie kont bankowych jest możliwe dzięki wprowadzonym ustawą w 2017 roku regulacjom, które pozwalają Szefowi KAS wydać taką decyzję. To bardzo skuteczne narzędzie w walce z oszukującymi system podatkowy przedsiębiorcami.

Zostań kierowcą bolta