Gang kradł całe naczepy ciężarówek z towarem. Zarabiali na tym miliony, kupowali luksusowe auta (ZDJĘCIA)

Poznańscy policjanci rozbili gang zajmujący się na masową skalę kradzieżami naczep samochodowych wypełnionych kontenerami z towarem. Zatrzymano 19 osób, a 5 zostało tymczasowo aresztowanych.

Od ubiegłego roku poznańscy policjanci rozpracowywali grupę osób zajmującą się  kradzieżami naczep samochodowych w Niemczech. Policjanci operacyjnie ustalili, że po kradzieży naczepy są transportowane do Polski, a towar, który się w nich znajdował sprzedawany do kolejnych klientów.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Śledczy odkryli, że za każdym razem nielegalne działanie rozpoczynało się i kończyło na terenie Polski. To tutaj przestępcy rejestrowali swoje ciągniki siodłowe, którymi jechali do zachodnich sąsiadów, a tam włamywali się do wytypowanych wcześniej kontenerów.

Członkowie gangu sprawdzali rodzaj oraz jakość towaru, a następnie podczepiali naczepy do swojego pojazdu i wracali nim do kraju. Kolejne osoby, zajmowały się ich rozładunkiem a dalszą sprzedażą zawartości naczepy. Łupem przestępców były m.in części samochodowe, elektronika, kawa oraz zabawki.

W czwartek, 3 lutego, na terenie województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego policjanci z Poznania zatrzymali 19 osób zamieszanych w kradzieże kontenerów.

Dowody zebrane w tej sprawie pozwoliły prokuratorom na przedstawienie zatrzymanym zarzutów, w tym działania w zorganizowanej grupie przestępczej, paserstwa, kradzieży z włamaniem, poświadczenia nieprawy i składania fałszywych zeznań.

W toku śledztwa policjanci zabezpieczyli mienie o łącznej wartości blisko 6 mln złotych, w tym pieniądze w różnych walutach oraz luksusowe samochody. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.