Gang ,,Maski” napadł na trzy banki. Zrabowali ćwierć miliona. Jeden ma wyjść za kaucją

Przed zielonogórskim sądem okręgowym odbyła się kolejna rozprawa dotycząca gangu ,,Maski”. Trzej mężczyźni są oskarżeni o napady na napady na banki w Nowej Soli, Nowogrodzie Bobrzańskim i Niegosławicach. Skradziono ćwierć miliona złotych. Oskarżeni nie przyznają się. Artur A. ma wyjść po wpłacie wysokiej kaucji.

Oskarżeni to 59-latek Czesław Sz. To recydywista karany za napady rabunkowe. Artur A., 41-latek z okolic Nowej Soli. Możliwe, że to on kierował gangiem podczas napadów na banki. Ostatni oskarżony to Krystian C., siostrzeniec Artura i najmłodszy z całej grupy. Ma 21 lat. Przyznaje się do udziału tylko w jednym napadzie. Dziś pracuje i uczy się zaocznie w szkole rolniczej w Siedlisku.

Polecane  Zderzenie samochodów na S3. Droga do Sulechowa zamknięta (ZDJĘCIA)

Zielonogórski sąd okręgowy przesłuchał biegłego, który wydał opinię osmologiczną. Dotyczy to lateksowych masek, których gang używał podczas napadu. Zapachy zabezpieczone na maskach to jeden z koronnych dowodów prokuratury. Na sali zostało zadane pytanie o to, czy zapach konkretnej osoby może być przenoszony na jakiś przedmiot przez inną osobę. Biegły powiedział, że jest taka możliwość.

– Sąd wyznaczył poręczenie majątkowe wobec mojego klienta. Po wpłacie w terminie 14 dni Artur A. będzie mógł  wyjść z aresztu – mówi mecenas Piotr Majchrzak. Kaucja została ustalona na 70 tys. zł. Z tego co udało się nam ustalić, kaucja ma zostać wpłacona już w środę, 20 grudnia. Oznacza to, że święta Artur A. spędzi w domu.

Polecane  Wypadek w Zielonej Górze. Kierowca renault uderzył w drzewo (ZDJĘCIA)

Przypomnijmy. gang ,,Maski” 11 grudnia 2015 r. obrabował  Bank Spółdzielczy w Nowogrodzie Bobrzańskim,  23 grudnia napadli na Bank Spółdzielczy w Niegosławicach i 22 lutego ub.r. zrobili ,,skok” na PKO. W sumie zrabowali ponad ćwierć miliona złotych.