Gang wysadzał bankomaty, na szczęście nieudolnie. Kradł też samochody

Pięcioosobowa grupa zajmowała się okradaniem bankomatów i kradzieżami samochodów. To osoby w wieku od 22 do 62 lat. Bankomaty wysadzali gazem. Działali od stycznia do 7 kwietnia br. Trwa śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Nowej Soli.

Prokuratura zarzuciła szajce trzy usiłowania włamań do bankomatów w Żaganiu, Lesznie Górnym i Niegosławicach. Bankomaty rozrywali gazem, na szczęście nieudolnie. W Niegosławicach doszło do wybuchu, ale z uwagi na zbyt małe uszkodzenie urządzenia sprawcy nie ukradli gotówki. W pozostałych przypadkach w ogóle nie doszło do wybuchu.

Podejrzanym zarzucono również dokonanie kradzieży z włamaniami oraz usiłowania kradzieży z włamaniami pięciu samochodów audi na terenie województw lubuskiego i dolnośląskiego. Jedno ze skradzionych audi Q5 odnaleziono w stodole 62-letniego członka gangu. – Sprawcy czynów usłyszeli również zarzuty działania w zorganizowanej grupy przestępczej – mówi prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Dwóm mężczyznom zarzucono kierowanie grupą przestępczą, a pozostałym udział w grupie przestępczej.Szajka używała przedmiotów przypominających broń palną. Były to pistolety na gumowe kule. – Biegły wydaje opinię czy przedmiot stanowi broń palną – mówi prokurator Fąfera.

Polecane  Wypadek na S3. Zderzenie pięciu samochodów. Jedna osoba ranna

Trzech członków grupy zostało aresztowanych prze sąd tymczasowo na trzy miesiące. Pozostali trafili pod policyjne dozory. Do sprawy cały czas jest poszukiwany 22-latek. Ciążą na nim zarzuty udziału w grupie przestępczej, w tym udział w kradzieżach audi oraz usiłowania włamań do bankomatów.

Langner odszkodowania