Toyota Zielona Góra

Górski: Skoro zarodek jest dzieckiem to chcę wyrównania 500 plus. Wniosek już złożył

Robert Górski: Skoro zarodek jest dzieckiem to chcę wyrównania 500 plus

Trybunał Konstytucyjny uznało, że od zarodek jest już dzieckiem od momentu poczęcia. – Więc pieniądze z programu 500+ należą się również za okres ciąży – mówi dla poscigi.pl Robert Górski, lekarz pogotowia oraz radny Zielonej Góry. Wniosek o wyrównanie  już złożył. – jestem ojcem trojaczków, chodzi o około 9 tys. zł – mówi Górski.

Roberty Górski, lekarz zielonogórskiego pogotowia ratunkowego oraz radny miejski złożył swój wniosek do urzędu o wyrównanie pieniędzy z  programu 500 plus.

We wniosku wskazał, że zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego zarodek jest dzieckiem poczętym. W związku z tym zwracam się z prośbą o wyrównanie z programu „Rodzina 500+” za okres ciąży moich trojaczków poczętych 30.05.2016 r., a urodzonych 17.12.2016 r. – wyjaśnia R. Górski

Robert Górski jest ojcem trojaków, dwóch chłopców i dziewczynki. Trojaki urodziły się po sześciu miesiącach i osiemnastu dniach ciąży. – Wyrównanie dotyczy więc co najmniej kwoty około 9 tys. zł – wylicza radny Górski.

Doktor Górski nie kryje oburzenia wyrokiem TK. – To co dziej się w kraju ro absurd. Po prostu kobiety mają rodzić dzieci, a czy będą one zdrowe, czy tez chore, to już nieważne. Maja robić to co dyktują im politycy oraz księża – mówi doktor Górski.

Reklama pościgi
Zostań kierowcą bolta