Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

  Graficiarz wpadł na gorącym uczynku

  Patrol policji z Drezdenka zatrzymał po pościgu 23-letniego mężczyznę, który na terenie miasta pryskał farbami elewacje budynków. Grozi mu kara do nawet 5 lat więzienia.

  Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 12 listopada, tuż przed północą. Patrolujący Drezdenko policjanci zauważyli na jednym z osiedli grupę młodych, dziwnie zachowujących się mężczyzn. Funkcjonariusze podjechali w ich kierunku i zauważyli jak jeden z nich farbą w sprayu maluje napisy naelewacji kiosku.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Młodzi  mężczyźni na widok nadjeżdżającego radiowozu zaczęli uciekać w kierunku pobliskiego osiedla, pokonując wysokie ogrodzenie jednej z posesji. Policjanci ruszyli w pościg i kilka minut później odcięli drogę uciekającemu graficiarzowi, który został zatrzymany.

  Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Drezdenka. Badanie wykazało, że chłopak ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli puszkę z farbą, którą sprawca porzucił w czasie ucieczki. Młody człowiek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Policjanci ustalili, że mężczyzna tej samej nocy namalował napisy o różnej treści na elewacji innego budynku w Drezdenku.

  Wczoraj, 13 listopada, po wytrzeźwieniu, 23- letni Łukasz K. został przesłuchany i usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Grozi mu teraz kara do pięciu lat więzienia.

  Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl