Toyota Zielona Góra

Gwałt na 14-latce. Lubska policja ostrzega

W czwartek, 14 marca, na jednej z grup portalu społecznościowego „Ogłoszenia Międzyrzecz” ukazał się przejmujący wpis o rzekomym zgwałceniu dziewczynki zawierający podejrzany link. Policja ostrzega przed wchodzeniem w linki niewiadomego pochodzenia, ponieważ możemy stracić wszystkie wrażliwe dane oraz wszystkie oszczędności.

W czwartek na portalu społecznościowym „Ogłoszenia Międzyrzecz” pojawił się, przejmujący wpis: „Trwają poszukiwania mężczyzny podejrzanego o gwałt na nieletniej z Międzyrzecza. Poznaj…”

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Treść: „Incydent wydarzył się dosłownie kilka godzin temu, według ustaleń Policji sytuacja miała miejsce niedaleko domu dziewczyny, który znajduje się niedaleko ulicy 30 stycznia. Dziewczynka zauważyła, że szybkim krokiem podąża za nią postać w kapturze, kiedy odwróciła się stała się tragedia. Przekażcie znajomym aby na siebie uważali dopóki Policja nie dowie się kim jest ten człowiek. Przesyłajcie dalej, może akurat ktoś pozna tego człowieka.”

Międzyrzeccy policjanci nie otrzymali w ostatnim czasie żadnego zgłoszenia o zgwałceniu dziecka. Podana informacja jest Fake News’em , a treści zawarte w krótkim komunikacie majką spowodować wejście w podejrzaną stronę, żeby uzyskać więcej informacji o wstrząsającym zdarzeniu.

Na pierwszy rzut oka widać, że konto z którego, został udostępniony link, jest fikcyjne oraz strona na której, rzekomo są umieszczone informacje, o całym zdarzeniu jest również podejrzana. Niestety wiele osób pod wpływem dramatycznie brzmiącego apelu, udostępniło link z nieprawdziwą informacją.

Wchodząc w podejrzane linki, możemy paść ofiarą cyberprzestępców, których celem jest zdobycie danych do naszych kont i haseł. Informacje te mogą posłużyć do wyłudzenia danych osobowych i przejęcia konta, a następnie oszustwa między innymi metodą na BLIK-a.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności w sieci! Nigdy nie wchodźmy w podejrzane linki, nie podawajmy danych wrażliwych oraz nie instalujmy aplikacji niewiadomego pochodzenia.