Jakie wybrać auto używane, audi czy volkswagen czy może renault?

Kupujemy używany samochód. Sprawdziliśmy ofertę aut z drugiej ręki portalu samochody.pl. Na jaką markę stawiacie? Jaki model używanego samochodu sprawdzi się najlepiej?

Audi A6

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Audi A6 to kolejny model Audi, który systematycznie zajmuje wysokie pozycje w rankingach sprzedaży aut używanych. Do najważniejszych zalet należą bardzo dobre właściwości jezdne, bogate wyposażenie i wysoka jakość materiałów. A6 jest dostępne w kilku wersjach nadwoziowych i silnikowych. Wśród diesli polecane są właściwie wszystkie. Jednak decydując się na ten model warto wybierać droższe egzemplarze, które nie będą wymagały kosztownych napraw. Koszty utrzymania jak zawsze będą zależały od roku produkcji danego auta, ale nawet w nowszych modelach niektóre części można zastąpić tymi ze starszych generacji.

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat w ostatnich latach stale znajduje się w TOP10 najpopularniejszych modeli aut używanych. Czy warto kupić ten samochód? Zdania są zdecydowanie podzielone, a oczywiście najwięcej zależy od roku produkcji i wersji wyposażenia. Największymi zaletami Passata jest duża gama silników do wyboru i przestronne wnętrze. Do minusów możemy zaliczyć mimo wszystko awaryjność modelu – jednak i tu, duża dostępność i niskie ceny części zamiennych są wybawieniem.

Mazda Cx-5

Mazda Cx-5 to jeden z najpopularniejszych modeli Mazdy. Cx-5 jest ciekawą propozycją dla tych, którzy szukają nietuzinkowego auta. Model ceniony jest za wysoki komfort i jakość wykonania. Oprócz tego dochodzi charakterystyczna stylistyka. Mazdy Cx-5 jak do tej pory cieszą się również opinią niezawodnych. Jedyną kwestią, o której należy pamiętać w przypadku wszystkich modeli Mazdy to lakier, który wymaga starannej opieki.

Ford Mondeo

Ford Mondeo to jeden z najpopularniejszych modeli na rynku wtórnym w Polsce. Auto jest trwałe, stosunkowo mało awaryjne, w środku oferuje dużo przestrzeni i komfortu. Oprócz tego bardzo dobrze się prowadzi. Bagażnik – nawet w wersji liftback – jest bardzo pojemny (od 540l do 555l w wersji kombi). Największy dylemat w przypadku tego modelu pojawia się podczas wyboru wersji silnikowej – trzeba mieć tu na względzie, że jeśli decydujemy się na używany samochód, to nie zawsze wybór najmocniejszego silnika będzie najlepszym. W tym przypadku polecane są jednostki 2.0 i 2.3 skonstruowane wspólnie z Mazdą, głównie ze względu na fakt niezawodności wynikający z solidnych łańcuchów rozrządu.

Renault Clio

Renault Clio to typowy reprezentant segmentu B, jednak wbrew pozorom oferuje wewnątrz dużo przestrzeni. Jeśli chodzi o stylistykę, to z pewnością nie można powiedzieć – zwłaszcza w nowszych generacjach – że ten model jest nudny. Wewnątrz jakość wykończenia jest względnie dobra, jednak narzekać można na dopasowanie elementów. Najbardziej polecaną wersją napędową jest wolnossący silnik benzynowy 1.2 16V, który okazuje się być właściwie bezproblemowym.