Jechali pijani. Spowodowali kolizje. Zatrzymała ich zielonogórska policja

Pomimo wysokich kar za jazdę po pijanemu, wciąż znajdują się osoby, które w takim stanie prowadzą samochody. Dwie takie osoby zatrzymała zielonogórska policja.

Pierwszy z kierujących, jadący volkswagenem 52-latek, został zatrzymany przez policjantki ruchu drogowego w niedzielę, 19 maja, w nocy w miejscowości Łaz. Mężczyzna mając niemal 1,5 promila spowodował kolizję wypadając z drogi.  

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kolejna pijana osoba to kobieta. 22-latka kierująca mazdą została zatrzymana na ulicy Staszica przez policjantów służby patrolowej. – Ona także spowodowała kolizję drogową – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. Wydmuchała 1,8 promila.  

Zielona Góra. Wpadli pijani kierowcy

– Przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu i przypominamy o odpowiedzialności karnej – mówi podinsp. Stanisławska. Za jazdę po pijanemu grozi kara do 3 lat więzienia, grzywna w wysokości minimum 5 tys. złotych oraz zakaz prowadzenia na minimum 3 lata. 

Policjanci od wielu lat prowadzą działania w walce z kierującymi, którzy siadają za kierownicę po alkoholu lub narkotykach. Działania i kontrole stanu trzeźwości spotykają się z ogromną aprobatą społeczną i dają także wymierne efekty. Coraz mniej kierujących decyduje się na jazdę po alkoholu.