Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Jechali za szybko i na trzy miesiące stracili prawa jazdy

Policjanci słubickiej drogówki zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Kierowcy zostali również ukarani mandatami i punktami karnymi.

Pierwszy kierujący w terenie zabudowanym, na drodze krajowej nr 29, na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał samochodem ciężarowym mercedes z prędkością 105 km/h. Za kierownicą mercedesa siedziała 38-letnia kobieta.

Drugim kierującym, który przekroczył dozwoloną prędkość, okazał się 26-latek. Jechał volkswagenem drogą w Kunowicach z prędkością 103 km/h, gdzie ograniczenie dozwolonej prędkości wynosiło do 40 km/h. Policjanci zatrzymali 26-latka do kontroli w Kunowicach.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjancie zatrzymali prawo jazdy i nałożyli na kierujących mandaty. Na ich konta trafiło dodatkowo po 10 punktów karnych.

Przypominamy. Kierujący, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym traci prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 -miesięczny zakaz zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem.

Aby odzyskać prawo jazdy trzeba będzie zdawać ponownie egzamin. Kto będzie kierował samochodem, choć zabrano mu prawo jazdy decyzją administracyjną, narazi się nie tylko na karę do dwóch lat więzienia, obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego  zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.

Jak wynika z policyjnych statystyk, główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość.

Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl