Samochody.pl - poscigi.pl

Jeździsz tak hulajnogą? Dostaniesz mandat. Zielonogórska policja kontroluje nawet prędkość

Policjanci mierzyli również prędkość z jaką poruszały się po Zielonej Górze hulajnogi.

Zielonogórscy policjanci podczas działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” zwracają uwagę na kierujących hulajnogami. Korzystanie z hulajnóg stało się bardzo popularne w ostatnich latach, ale niestety użytkownicy tych pojazdów zapominają o obowiązujących ich przepisach.  

Policjanci z zielonogórskiej drogówki przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. – Tym razem szczególną uwagę poświęcili użytkownikom hulajnóg, którzy także należą do tej grupy – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Policjanci mierzyli również prędkość z jaką poruszały się po Zielonej Górze hulajnogi. Niestety kilka osób popełniło wykroczenia przekraczając dopuszczalną prędkość jazdy po chodniku.

Innym częstym wykroczeniem użytkowników hulajnóg jest korzystanie z tego pojazdu we dwie lub nawet trzy osoby. – To skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie. Za to wykroczenie można otrzymać mandat – mówi podinsp. Stanisławska.

Nie wolno hulajnogą przewozić także zwierząt i ładunków. Zabronione jest korzystanie z hulajnóg po pijanemu. W tym wypadku mandat może wynieść nawet 500 zł.

Podobnie jak przy prowadzeniu samochodu, na hulajnodze również nie można korzystać z telefonu komórkowego trzymając go w ręku. Obie ręce muszą być położone na kierownicy.  Za takie wykroczenie grozi mandat w wysokości 200 zł.

100 zł mandatu zapłaci osoba, która przejeżdża przez przejście dla pieszych na którym nie ma wyznaczonego przejazdu dla rowerów.

Przypominamy:

Limit prędkości na ścieżce lub jezdni (jeżeli dozwolone jest poruszanie hulajnóg na niej, czyli brak ścieżki dla rowerów a wszystkim innym pojazdom na jezdni wolno jechać z prędkością maksymalną 30 km/h) to 20 km/h

Podczas jazdy po chodniku użytkownik hulajnogi musi:

– jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego,

– zachować szczególną ostrożność,

– ustępować pierwszeństwa pieszym i nie utrudniać im poruszania się.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl