Katastrofa autobusu. Zginęły trzy osoby

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek, 17 sierpnia, w Leszczawie Dolnej (pow. przemyski). Autobus wiozący wycieczkę z Ukrainy zjechał z drogi, osunął się z kilkumetrowej skrót i dachował. W autokarze znajdowały się 54 osoby, trzy zginęły na miejscu. Pozostali ranni zostali przewiezieni do szpitala. 

W piątek,17 sierpnia, policjanci zostali powiadomieni o wypadku autokaru w miejscowości Leszczawa Dolna (pow. przemyski ). Ze wstępnych ustaleń wynika, że autokarem podróżowali uczestnicy wycieczki ze Lwowa. Na zakręcie między Leszczawą Dolną i Kuźminą kierowca autobusu zjechał z drogi, osunął się ze skarpy, a następnie dachował.

Polecane  Makabryczny wypadek. Toyota zmiażdżona przez ciężarówkę. Kierowca nie miał szans (ZDJĘCIA)

W autokarze znajdowały się 54 osoby, w tym dwóch kierowców. W wypadku zginęły trzy osoby, byli to pasażerowie autobusu. Rannych przewieziono do szpitali w Przemyślu, Sanoku, Ustrzykach, Jarosławiu, Lesku i Brzozowie. Policjanci ustalili, że kierowca autobusu był trzeźwy.

Pod nadzorem prokuratora na miejscu pracowali policjanci, strażacy oraz służby ratownicze. Policjanci zorganizowali objazdy, a grupa dochodzeniowa prowadziła oględziny i zabezpieczała ślady. Poszkodowanym udzielana jest pomoc psychologiczna.