Samochody.pl - poscigi.pl

Kierowca audi jak szalony uciekał policji w Zielonej Górze. Jechał na felgach i dachował. Jest nagranie (FILM)

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

Zielonogórscy policjanci po pościgu zatrzymali 36-letniego mężczyznę jadącego audi, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał ulicami miasta. Swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie na drodze. Próbował uniknąć zatrzymania. Był pijany i poszukiwany do odbycia kary więzienia.

W niedzielę, 5 listopada, tuż po północy policjanci postanowili zatrzymać do kontroli na ulicy Botanicznej mężczyznę jadącego audi. – Jednak kierujący na widok policjantów dających mu sygnał do zatrzymania nie tylko nie wykonał tego polecenia, ale przyspieszył i zaczął uciekać – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i ruszyli w pościg za audi. Próbowali zatrzymać mężczyznę, ale ten nie reagował na sygnały i dalej uciekał.

W pewnym momencie kierujący audi próbował zmylić jadących za nim policjantów, ale do pościgu natychmiast dołączył kolejny patrol, który zauważył uciekający samochód na ulicy Makowej. Kierujący audi nie reagował na próby zatrzymania i uciekał nawet pomimo tego, że podczas szaleńczej jazdy stracił dwie opony i jechał na samych felgach.

Kierowca audi uciekał policji w Zielonej Górze

To nie mogło się dobrze skończyć. Po przejechaniu kilku kilometrów w stronę Zatonia kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem zjechał na pobocze gdzie dachował. Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący audi to 36-latek znany policjantom, wcześniej notowany za kradzieże i oszustwa.

Mężczyzn był pijany. Wydmuchał ponad promil alkoholu. – Została mu także pobrana krew do badań na obecność narkotyków, a jego pojazd policjanci zabezpieczyli administracyjne –  mówi podinsp. Stanisławska.

Podczas sprawdzania w policyjnych bazach danych okazało się, że zatrzymany 36-latek jest poszukiwany przez różne sądy i prokuratury, między innymi do odbycia kary więzienia.

Mężczyzna odpowie za ucieczkę policji, jazdę po pijanemu oraz za powodowanie kolizji w trakcie ucieczki. Grozi mu kara do 5 lat więźnia.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl