Kierowca volkswagena szalał na drodze. Mógł zabić (FILM)

Kierujący volkswagenem do wyprzedzania auta wykorzystał pas drogowy wyłączony z ruchu. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, bo z naprzeciwka jechało inne auto.

Tylko dzięki reakcji drugiego kierowcy, który widząc co się dzieje zwolnił, aby nie doszło do zderzenia. – Na takie zachowania nie może być zezwolenia i należy je eliminować z cała stanowczością. Zapis wyprzedzania już trafił do policjantów ruchu drogowego, którzy będą docierać do nieodpowiedzialnego kierowcy – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Majówka na lubuskich drogach minęła spokojnie. Sytuacja spowodowana pandemią, ograniczenia z tego wynikające sprawiły, że ruch był zdecydowanie mniejszy. Podczas pierwszych dni maja widać było tych, którzy pedał gazu wciskali do dechy. Gorzowscy policjanci ruchu drogowego mieli zatem sporo pracy. Podczas swoich służb zarejestrowali wiele nieodpowiedzialnych zachowań. Zatrzymali prawa jazdy 12 kierującym, z tego 11 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, a jedno za jazdę po pijanemu.