Samochody.pl - poscigi.pl

Kierowca z Krosna Odrzańskiego nawywijał na S3 w Zielonej Górze. Jechał pod prąd (FILM CZYTELNIKA)

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę, 4 listopada, na trasie S3 na zjeździe w kierunku osiedla Pomorskiego. Kierowca samochodem na tablicach z Krosna Odrzańskiego pojechał pod prąd.

Nasz czytelnik jechał prawidłowo z Trasy Północnej w kierunku os. Pomorskiego. Z trasy S3 w kierunku os. Pomorskie zjeżdżał kierowca Opla na tablicach rejestracyjnych z Krosna Odrzańskiego. Nagle zaczął skręcać chcąc wjechać na trasę Północną pod prąd. Skręt kierowcy opla i wjazd pod prąd uniemożliwił nas czytelnik, który zwolnił.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Chcieliśmy zatrzymać kierowcę opla, ale tan zaczął jakby uciekać – pisze nasz czytelnik. Za kierownica opla siedział starszy mężczyzną, na siedzeniu pasażera starsza kobieta.

Jechał pod prąd S3 w Zielonej Górze

Kierujący oplem zaczął zawracać i pod prąd, zjazdem pojechał na trasę S3. To co zrobił kierowca opla jest skrajnie niebezpieczne.

– Kiedy widzimy takie sytuacje na drodze często zastanawiamy się, czy chociaż przez chwilę kierujący zastanowił się jak poważnie swoim czynem naraził na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego – mówi nadkom. Katarzyna Świerkowska-Teska, zastępca naczelnika zielonogórskiej drogówki.

Zielonogórska policja ma już dane samochodu kierowcy. – Takie zachowanie wiąże się z dotkliwymi konsekwencjami prawnymi, a nawet utratą prawa jazdy – mówi nadkom. Świerkowska-Teska. Policja dotrze do kierowcy opla. – Przeprowadzimy postępowanie w sprawie o wykroczenia popełnione przez kierującego – mówi nadkom. Świerkowska-Teska.

Specjalna skrzynka policji

Przypominamy. Komenda wojewódzka policji w Gorzowie uruchomiła specjalną skrzynkę poczty elektronicznej, na którą można przesyłać nagrania ukazujące agresywne i niebezpieczne zachowania kierowców poruszających się po drogach naszego województwa.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl