HACK YOUR FUTURE - Najbardziej kreatywny event tego lata!

Kierująca bmw zatrzymała się przy radiowozie drogówki. Mdlała, pilnie potrzebowała zastrzyku

Sierż. szt. Ewelina Świątkowska i asp. szt. Łukasz Niezborała ze strzeleckiej drogówki

Kierująca osobówką widząc radiowóz policji zatrzymała się i poprosiła o pomoc. Mdlejąca kobieta potrzebowało pilnie pomocy medycznej, liczyła się każda minuta. Sierż. szt. Ewelina Świątkowska i asp. szt. Łukasz Niezborała ze strzeleckiej drogówki od razu przystąpili do działania.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 8 września. Asp. szt. Łukasz Niezborała i sierż. szt. Ewelina Świątkowska z drogówki w Strzelcach Krajeńskich w miejscowości Przyłęg prowadzili kontrolę. Wtedy podjechała do nich i zatrzymała się kierująca bmw. – Policjanci byli zdziwieni, ponieważ kobieta jechała prawidłowo i nie dawali żadnych sygnałów, aby się zatrzymała – mówi mł. asp. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich. Za kierownicą bmw siedziała 37-latka, która w czasie jazdy źle się poczuła i poprosiła mundurowych o pomoc. Sytuacja była poważna, bo kobieta poinformowała, że ma problemy ze zdrowiem i musi pilnie otrzymać lek w formie zastrzyku .

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci zadziałali natychmiast. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli do szpitala. Bezpiecznie dowieźli kobietę do szpitala, gdzie udzielono jej niezbędnej pomocy medycznej. – Wiemy, że wszystko zakończyło się dobrze i kobieta wraca do zdrowia – mówi mł. asp. Bartos. Na dowód uznania dla funkcjonariuszy, 37-latka skierowała specjalne podziękowania dla nich do szefa strzeleckich policjantów insp. Tomasza Zgirskiego.

HACK YOUR FUTURE - Najbardziej kreatywny event tego lata!