Toyota Zielona Góra

Kilkanaście samochodów blokowało drogę 16-latce. Zrobiła coś szokującego

Policjanci z Myślenic (woj. małopolskie) zatrzymali 16-latkę, która uszkodziła kilkanaście samochodów. Dziewczyna kamieniem porysowała karoserię samochodów zaparkowanych wzdłuż chodnika. Straty to ponad 21 tys. złotych. Za swoje czyny sprawczyni stanie przed sądem rodzinnym.

Wszystko wydarzyło się 16 kwietnia br. w jednej z miejscowości na południu powiatu myślenickiego. Siedzący w zaparkowanym samochodzie mężczyzna usłyszał dziwny dźwięk, jakby coś ocierało się o karoserię samochodu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Obok pojazdu przeszła wtedy młoda dziewczyna. Gdy wyszedł, spostrzegł, że wzdłuż boku samochodu jest długa rysa na lakierze. Ciągnęła się przez dwoje drzwi. Wówczas zwrócił uwagę na będącą już w oddali nastolatkę.

Ta, na jego oczach podniosła z ziemi kamień i zarysowała kolejny samochód. Mężczyzna ruszył w jej kierunku, jednak sprawczyni zaczęła uciekać. Być może udałoby się jej uciec, jednak w trakcie biegu upuściła telefon. Gdy postanowiła po niego wrócić, została złapana przez ścigającego ją mężczyznę.

Ten poinformował o zajściu policję. W wyniku podjętych czynności myśleniccy policjanci ustalili, że wydarzenia z 16 kwietnia, to nie jedyny taki wybryk 16-latki z powiatu myślenickiego.

Rysowaniem karoserii pojazdów zajmowała się już od 13 marca br., Uszkodziła wtedy 8 samochodów. Łącznie przyznała się do zarysowania 14 samochodów osobowych. Jak wyjaśniła rysował karoserie, bo auta tarasowały jej przejście.

Szacowane straty, będące wynikiem aktów wandalizmu, określono już na ponad 21 tys. zł.

Nieletnią, która dopuściła się uszkodzenia mienia zajmie się sąd rodzinny a jej rodzice zapłacą za straty.