Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Kłusownicy próbowali ukraść 300 kg karpia

Szybka informacja, pościg i ujęcie na gorącym uczynku dwóch kłusowników to efekt nocnych działań policjantów ze Strzelec Krajeńskich. Zatrzymani mężczyźni starali się ukraść ze stawu hodowlanego 300 kg karpia, który prawdopodobnie trafić miał na świąteczne stoły.

Sprawna akcja policji przeprowadzona została w ostatnią niedzielę. Po północy dyżurny komendy w Strzelcach Krajeńskich otrzymał sygnał telefoniczny, iż na jednym ze stawów hodowlanych w miejscowości Przyłęg prawdopodobnie pojawili się kłusownicy.

Gdy radiowóz dojechał na miejsce siedzący w pontonie mężczyźni starali się wyholować na brzeg rozstawione nielegalnie sieci. Na widok policji porzucili je i nie reagując na polecenia zaczęli płynąć w kierunku znajdującej się na środku stawu wyspy. Policjanci nie dali za wygraną i korzystając z drugiej łodzi dopłynęli do wyspy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Jeden z kłusowników został zatrzymany w pontonie, drugi wyprowadzony z zarośli, w których próbował się ukryć. W sieciach rozstawionych przez kłusowników znajdowało się około 300 kg karpia. Ryby miały zostać wywiezione w specjalnie przygotowanych workach, a za kilka tygodni pewnie trafić do sprzedaży.

Zarówno 35-letni Dariusz P. jak i jego kompan 36-letni Piotr S. (karany wcześniej za kłusownictwo) usłyszeli zarzut nielegalnego połowu ryb. Grozi im za to kara do dwóch lat więzienia.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl